W przypadku chęci zakupu towaru prosimy o zapoznanie się z ZASADAMI SPRZEDAŻY oraz o złożenie pisemnego zapytania z podaniem nazwy i ilości danego produktu. Jeśli interesujący Państwa towar nie znajduje się na naszej stronie, również prosimy o złożenie na piśmie zapytania o jego dostępność.

ZU-23-2 to jeden z najbardziej rozpowszechnionych artyleryjskich systemów przeciwlotniczych na świecie. Jego wszechstronność, prosta obsługa i skuteczność w zwalczaniu celów sprawia, iż wykorzystywany jest przez siły zbrojne wielu państw. W konfliktach ostatnich lat system ten świetnie sprawdził się także jako środek ochrony doraźnych baz wojskowych, pozwalający skutecznie niszczyć i obezwładniać nie tylko cele powietrzne, ale z równym powodzeniem, cele naziemne.

Alfa Sp. z o.o. wspólnie z innymi firmami polskiego przemysłu obronnego, oferuje szeroko rozpowszechnioną obecnie wersję ZU-23-2KW. Celem modernizacji w tej wersji jest przede wszystkim poprawa skuteczności ognia armat poprzez unowocześnienie mechanizmów naprowadzania i przyrządów celowniczych.

Oferowana przez polski przemysł obronny wersja wyposażona jest w nowoczesny celownik kolimatorowy CKE-1N, w opinii wielu ekspertów, optymalny dla tego zestawu przeciwlotniczego. W celowniku tym zastosowano optykę zawierającą również układ noktowizyjny.

Modernizacja mechanizmów naprowadzania to przede wszystkim wprowadzenie napędów elektrycznych, zmieniających położenie poziome armaty, jak i kąt podniesienia w pionie.

Zmodernizowany system sterowania to zastosowanie joysticka (lub wolantu) i montaż pulpitu operatora. Za pomocą joysticka na stanowisku celowniczego realizowane jest sterowanie prędkościowe. Elementem obsługowym dla celowniczego jest pulpit LED. Są na nim zobrazowane stany urządzeń i czujników zainstalowanych na stanowisku ogniowym.

W efekcie oferowanej przez polski przemysł obronny modernizacji do wersji ZU-23-2KW, powstał niezwykle efektywny zestaw przeciwlotniczy, charakteryzujący się wysoką mobilnością, krótkim czasem przygotowania do strzelania, łatwością obsługi logistycznej i przede wszystkim uniwersalnością – zdolnością do precyzyjnego niszczenia i obezwładniania różnorodnych celów.

Powyższe cechy polskiego zestawu ZU-23-2KW sprawiają, iż jest on jednym z najbardziej skutecznych systemów w swojej klasie.